לשאלות ופרטים נוספים

053-9424595

גזרנות לתפירה - עשה זאת בעצמך​

אנשים הבוחרים לתפור לעצמם את הבגדים, לאו דווקא עושים את זה בגלל שיקולים של עלות, אם כי בהחלט כאשר עושים את הדבר באופן עצמאי, אפשר להגיע לרמת איכות גבוהה מאוד, שבחנות בגדים הייתה עולה הרבה מאוד כסף.

 

לצד זאת, אם אתם מעוניינים לתפור לעצמכם בגדים מסויימים, בגדים מיוחדים לאירועים מיוחדים, אתם יכולים לעשות את זה בעצמכם, על בסיס גזרות לתפירה שמספקות לכם את העיצוב, ואתם רק צריכים לבצע את התפירה בפועל.

תפירת גזרות בשיטת עשה זאת בעצמך, מתבצעת במספר שלבים:

מדידה הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא למדוד את כל המידות המדוייקות של אברי הגוף הרלוונטיים, לרבות מידות היקף, אורך, רוחב וכדומה.

את כל המידות רשמו על הדף בצורה ברורה ומפורטת לפי סוג מידע ואזור גוף. דוגמא – לאחר מכן, עליכם להחליט על הדוגמא שאותה אתם מעדיפים, קרי העיצוב של הבגד. 

לשם כך כדאי להגדיר בעצמכם את הקווים המנחים ואת הקווים האדומים סביב העיצוב שאותו אתם רוצים לעצמכם גזרות לתפירה עם הנתונים שהגדרתם, כדאי לבחון קטלוג של גזרות מוכנות לתפירה ובחירת הגזרה המתאימה לכם ביותר מבחינת העיצוב ומבחינת המידות.

 

את השלב הזה כדאי לעבור עם איש מקצוע שיסייע לכם ויכווין אתכם בבחירת המידות המתאימות לצורך תפירה בדים ואביזרים – כעת, עליכם לאתר את הבדים והאביזרים שמהם תתפרו את הבגד.עליכם לבחון את הצבע, הדוגמא, המרקם וחוזק הבד, וכן עליכם לקנות את הבד במידות המתאימות לרבות עודפים.

 

גם בשלב זה מומלץ להיעזר באיש המקצוע בחנות הבדים על מנת להבין את היקף העודפים הנדרש עבור בד תחילת התפירה – כעת עליכם לגזור את הבדים בהתאם לגזרות שרכשתם, ולתפור את החלקים השונים על פי הכללים הנדרשים.

 

אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת, מומלץ ללמוד את הנושא בצורה יסודית לפני שמתחילים תפירה – את התפירה יש לבצע באמצעות מכונת תפירה מקצועית ועל פי השלבים הנדרשים בזה אחר זה,כאמור כפי שמומלץ ללמוד לפני שבכלל מתחילים